Išlikę žmonėmis

Ši sena  fotografija su labai įdomia istorija. Sename senelio albume radau. Kiek pasakojo senelis, čia, vienas iš Rusijos caro kareivių – mano prosenelis – Juozas Kuntrimas (sėdi pirmas iš dešinės), veiksmo vieta – Pirmojo pasaulinio karo frontas, 1918. Nu ir kas, pasakysite, buvo karas, daug buvo kareivių, daug nuotraukų. Bet, neskubėkite, pažiūrėkite atidžiau. Kad jie susikabinę rankomis? Taip, bet viskas čia dar įdomiau. Pažiūrėkite į tuos du, kurie sėdi viduryje, jie kitokie. Ne iš Rusijos caro armijos  jie, ir ne su vogtomis uniformomis, o priešai  –  tikri, gryni vokietukai. Sako, kad į karo pabaigą tas karas eiliniams kareiviams tiek buvo nusibodęs, kad jie nebešaudė vieni kitų, bet pliekdavo iš apkasų į medžių viršūnes. Kai gaudavo komandą nutraukti ugnį, susitikdavo kartu su vokietukais machorkos parūkyti. O kai vėl gaudavo komandą, grįždavo į apkasus, ir vėl  medžių viršūnes kulipkomis genėdavo. Rodos ten nebuvo nei  200 metrų tarp priešų apkasų.

Published in: on 31 gruodžio, 2009 at 22:21  Comments (6)  
Tags: , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://kaimobrolis.wordpress.com/2009/12/31/islike-zmonemis/trackback/

RSS feed for comments on this post.

6 KomentarasParašykite komentarą

  1. Nereali istorija, va taip su karais… Kažkas primeta žmonėms puolimą, kažkas gynybą, priešiškumą.

  2. Kad taip amerikos kareiviai afganistane…

  3. Geras 🙂

  4. 🙂

  5. Sveiki,

    tikrai įdomi istorija, bet man pasirodė dar įdomesnis tas Juozas Kuntrimas. Ne kiek įdomus, o bent jau šitoje nuotraukoje labai panašus į mano senelį Povilą Kuntrimą iš Biržų, nors mano tėvas sakė, kad jų giminėje lyg tai Juozų nebuvo. Iš kokio krašto Juozas buvo?

    • Sveiki Ramūnai, Juozas Kuntrimas taip pat buvo iš Biržų krašto. Buvo geras stalius, darydavo baldus, spintas. Tėvas giminės medį sudarinėja, bet ši šaka man rodos ir baigiasi ties Juozu. Apie jo brolius, pusbrolius nieko nežinome. Kalbėjau kažkada su Biržų reformatų kunigu, pas juos knygos senovinės yra su parapijiečių sąrašais, tai ten gal būtų galima kažką sužinoti.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: